Jesteś tutaj: szybki-kredyt.biz.pl > Kredyty i oszczędności > Czy student ma szansę na kredyt?

Czy student ma szansę na kredyt?

Studenckie życie obfituje w wiele sytuacji, kiedy pieniądze są niezbędne do życia. A to czynsz na mieszkanie trzeba opłacić, a to są problemy z utrzymaniem się w dużym mieście. Nie każdy może sobie pozwolić na pracę zarobkową, bowiem jest to dodatkowy pochłaniacz czasu, a jak wiadomo, student musi jakoś godzić ze sobą uczelnię i wiele innych obowiązków. Na stypendium socjalne też nie wszyscy mogą liczyć. W jaki więc sposób rozpocząć swoje dorosłe życie? I choć rozpoczynanie go od kredytów niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem, to czasem niestety koniecznym.

Jednak studenci mają możliwość wzięcia kredytu na bardzo atrakcyjnych dla nich warunkach. Jest to tak zwany kredyt studencki. Może go wziąć każdy student pod warunkiem, że jego szansę na zdobycie pracy w przyszłym życiu wynoszą przynajmniej pięćdziesiąt procent. Szanse te obliczają analitycy banku, w którym staramy się o kredyt studencki. Następnie, po złożeniu odpowiednich dokumentów i  odpowiedniego wniosku, kredyt jest nam albo przyznawany, albo nie. Kwota takiego kredytu może wynieść nawet trzydzieści tysięcy złotych. Następnie, kiedy kredyt jest już nam przyznany, następuje jego wypłata. Ciekawe w kredycie studenckim jest to, że nie dostajemy wszystkich pieniędzy, o jakie wnioskowaliśmy, tylko co miesiąc wypłacana jest nam kolejna rata. Spłacanie kredytu rozpoczyna się po dwóch latach od rozpoczęcia jego pobierania.

Kredyt studencki to najlepsza możliwa opcja kredytowa spośród wszystkich dostępnych. Korzystne oprocentowanie, raty malejące, oraz system miesięczny w wypłacaniu kwoty kredytu jest dobrą opcją dla młodych ludzi, którzy chcą zacząć życie na własny rachunek.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.