Jesteś tutaj: szybki-kredyt.biz.pl > Kredyty i oszczędności > Dobra umowa kredytowa

Dobra umowa kredytowa

Umowa kredytowa zapewnia nam zawarcie kredytu i dostęp do pożyczonej gotówki, jednak wymusza na nas pewne obligatoryjne obowiązki, które związane są z tym, na jaki okres pożyczamy pieniądze, jaka jest wysokość raz, oraz ile wynosi oprocentowanie. I mimo że każdy chciałby zawrzeć dobrą umowę kredytową, to jednak nie jest to możliwe, bo dobre umowy kredytowe tak naprawdę nie istnieją. Oczywiście, istnieją umowy, które gwarantują nam dobre warunki spłaty kredytu, jednak zawsze znajdą się jakieś kruczki, które okażą się dla nas niekoniecznie sprzyjające.

Oczywiście jeśli chcemy zawszeć w miarę korzystną umowę kredytową, to dobrze jest ją skonsultować z prawnikiem, albo z kimś z branży finansowej. Bo mimo że kruczki mogą się pojawić w naszej umowie, to mogą być przekazane w taki sposób, że będzie to zrobione zgodnie z prawem. Bank bowiem funkcjonuje według swoich własnych zasad, zaś prawo bankowe pozwala na kombinowanie. Jednak jeśli zależy nam na kredycie to czasem nie zastanowimy się co podpiszemy. Co więc zrobić, aby zawrzeć możliwie najlepszą umowę?

Przede wszystkim, jeśli już nasza zdolność kredytowa będzie potwierdzona, to najlepiej jest dobrze wybierać. Najpierw, pierwszym krokiem w naszych poszukiwaniach dobrego kredytu powinno być poznanie i przeanalizowanie oferty różnych banków, a następnie wybranie tej najlepszej. Jeśli już się na coś zdecydujemy to nie należy się spieszyć zbytnio z podpisaniem umowy. Jesteśmy klientami, więc to my dyktujemy warunki jakie mają towarzyszyć podpisaniu umowy, także nie jest wymagany, a nawet jest niewskazany nadmierny pośpiech. Dobrze jest wszystko dokładnie przeczytać, aby potem nie żałować tego, że złożyliśmy swój podpis na niekorzystnej umowie kredytowej.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.