Jesteś tutaj: szybki-kredyt.biz.pl > Ekonomia > Dochodowa teoria pieniądza

Dochodowa teoria pieniądza

W ekonomicznym świecie finansów teoria jest niesamowicie ważna i jeśli ktoś chce się tym zająć, lub mieć jakiekolwiek pojęcie jak to wszystko funkcjonuje, to musi najpierw ogarnąć  o co właściwie chodzi w teorii. Oczywiście wiadomą rzeczą jest, że praktyka często jest od teorii ważniejsza, bowiem równie dobrze poprzez praktykę jesteśmy w stanie poznać tajniki działania czegokolwiek, jednak w przypadku ekonomii, bez znajomości teorii nie jesteśmy w stanie ruszyć z miejsca. Oprócz tego, brak znajomości teorii nie sprzyja wcale poprawie sytuacji gospodarczej, co więcej, może doprowadzić do bardzo dużych szkód.

Jedną z istotnych teorii, którą musi znać niemal każdy kto obraca się w ekonomicznym światku jest na pewno dochodowa teoria pieniądza. Jak ona brzmi i z czym właściwie jest związana? Po co nam właściwie jej dogłębna znajomość oraz z czym się wiąże zastosowanie tej dochodowej teorii pieniądza w praktyce?

Dochodowa teoria pieniądzem mówi o tym, że na kształtowanie się dochodów pieniężnych w poszczególnych szczebelkach ekonomii wpływa to, w jaki sposób rozwija się produkcja na tych szczebelkach. Istotny jest tutaj dynamizm tej produkcji, jej intensywność oraz zapotrzebowanie ze strony rynku. W tej teorii, pieniądz jest materiałem napędowym, a co za tym idzie, to od niego wszystko się powinno zacząć. Ponadto, dobrze jest wiedzieć, że z teorią pieniądza związane są dwa nurty: subiektywny, oraz obiektywny. Pierwszy z nich skupia się głównie na psychologicznych aspektach rozwoju, zaś drugi analizuje inne, oprócz pieniądza obiekty rynkowe.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.