Jesteś tutaj: szybki-kredyt.biz.pl > Kredyty i oszczędności > Jak nie wpaść w pętlę kredytową?

Jak nie wpaść w pętlę kredytową?

Pętla kredytowa to może zjawisko nie dość popularne, jednak ciężko zanegować jego istnienie. W takie pętle rzadko wpadają osoby prywatne, bowiem istnieje coś takiego jak badanie zdolności kredytowej. Dlatego taka kredytowa spirala dopada częściej przedsiębiorstwa, prywatne spółki, a także państwa, czego przykład możemy zobaczyć w przypadku upadającej pod względem finansowym Grecji. Czym właściwie jest pętla kredytowa i jak się nie dać zaplątać?

Pętla kredytowa, zwana inaczej spiralą kredytową, to nic innego jak nieustanne zapożyczanie się, tudzież branie kredytów, na rzecz spłaty innych, których nie jesteśmy w stanie spłacić, a terminy nas gonią. Rzadko się zdarza, aby to było dobre rozwiązanie, jednak wielu ludzi, zwłaszcza przedsiębiorców, decyduje się na to, aby nie musieć ogłaszać bankructwa. W ten sposób kredyty, które musimy spłacać narastają, bowiem zaciągamy kolejne, aby móc spłacić poprzednie. Sprawia to, że wpadamy więc w taką kredytową spiralę.

Bardzo często takie przypadki zdarzają się, jeśli decydujemy się na tzw. chwilówki. Banki oferujące takie kredyty, nie sprawdzają bowiem naszej zdolności kredytowej, ani nie wymagają żadnych zaświadczeń, czy nawet zgody małżonka. W ten sposób bardzo łatwo możemy dostać kredyt, mimo że, przykładowo, czekają na nas jeszcze dwa inne do spłacenia. Jest to spory problem dla kredytobiorcy.

Jak w takim razie nie wpaść w taką pętlę kredytową i uratować swoje fundusze? Przede wszystkim nie zapożyczać się. Na pewno znajdzie się jakieś inne rozwiązanie problematycznej sytuacji, jednak zaciąganie kolejnych kredytów to opcja najgorsza z możliwych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.