Jesteś tutaj: szybki-kredyt.biz.pl > Kredyty i oszczędności > Konsekwencje kredytów

Konsekwencje kredytów

Kredyty, mimo że bywają naprawdę korzystnym zastrzykiem gotówki, to jednak niosą ze sobą spore konsekwencje. Tak naprawdę każda umowa kredytowa zawierana z bankiem obliguje nas do szeregu obowiązków, których musimy przestrzegać jeśli nie chcemy źle skończyć. Oczywiście wiele ludzi zaciąga kredyty i dobrze sobie dzięki temu, jak i z tym radzą. Jednak zdarza się, że konsekwencje zawierania kredytów mogą okazać się zbytnim obciążeniem dla przeciętnego Kowalskiego. Jakie więc mamy konsekwencje kredytów?

Logicznym następstwem zaciągnięcia kredytu jest na pewno powinność spłacania go w określonych przez umowę ratach. Zarówno w kwestii wysokości rat, jak i ilości miesięcy przez które musimy je spłacać jesteśmy zdani na bank, z którym umowę podpisujemy. No i warto wspomnieć o istotnej konsekwencji, która nieco nadszarpnie nasz portfel, a mianowicie odsetek kredytowych, które często bywają niekorzystne, bowiem musimy zwrócić więcej, niż pożyczyliśmy. Jednak od spłaty się nie ucieknie, bowiem kolejną konsekwencją zaciągania kredytu, jak i późniejszego nie spłacania go, jest narastanie odsetek, oraz konsekwencje nie tylko finansowe.

Chyba najgorszą z możliwych konsekwencji kredytowych jest zaplątanie się w kredytową spiralę. To przez nią często dochodzi do ludzkich tragedii i właśnie przez takie spiralne kredytowe spółki i przedsiębiorstwa ogłaszają bankructwa przez zaciąganie kolejny kredytów na spłacanie poprzednich kredytów. Jednak często konsekwencje związane są z różnymi kruczkami w umowach, dlatego najważniejsze jest czytać je dokładnie, aby nie dać się zrobić w balon.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.