Jesteś tutaj: szybki-kredyt.biz.pl > Kredyty i oszczędności > Kredyt na mieszkanie

Kredyt na mieszkanie

Młode małżeństwa, które dopiero co osiągnęły samodzielność finansową mają pewien ciężki do rozwiązania dylemat. Mianowicie, każda rodzina potrzebuje swój kąt, gdzie będzie mogła mieszkać, budować ognisko domowe i funkcjonować. Najlepiej też, żeby był to własny kąt, a nie wynajmowany. Jednak własne cztery ściany kosztują niemałą sumkę i trzeba się z tym liczyć, że nie każdego na to stać. Pojawia się zatem opcja kredytu mieszkaniowego.

Oczywiście istnieje wiele wad i zalet takiej decyzji. Przede wszystkim należy liczyć się z tym, że taki kredyt spłaca się latami, a czasem, w wyniku wypadków losowych, pokoleniami. Do tego bardzo boli fakt, że przez odsetki, często musimy spłacić o połowę więcej kredytu niż zaciągnęliśmy. Dla wielu jest to bariera nie do przeskoczenia i świadomość, że musi się oddać bankowi swoje ciężko zarobione pieniądze nie wygląda zbyt bajkowo.

Jednak z drugiej strony taki kredyt to też świetna opcja. Zawsze bowiem lepiej posiadać swoje własne mieszkanie, niż tułać się po wynajmowanych kawalerkach. Wynajmując tak naprawdę wyrzucamy pieniądze w błoto, dając zarobić komuś innemu. A biorąc kredyt na mieszkanie, powolutku go sobie spłacamy, jednak ze świadomością, że są to pieniądze na rzecz swojego własnego mieszkania. Do tego na swoim zawsze człowiek czuje się o wiele swobodniej, niż na mieszkaniu należącym do dzierżawcy. Dlatego też kredyty na mieszkanie, mimo że są sporym nadszarpnięciem dla naszego portfela, to jednak posiadają wiele dobrych stron, które naprawdę mogą umilić nam samodzielne życie. Bowiem świadomość, że posiada się coś swojego, wynagradza na pewno świadomość ile trzeba było poświęcić, aby to uzyskać.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.