Jesteś tutaj: szybki-kredyt.biz.pl > Finanse i zarządzanie > Różne formy zarządzania

Różne formy zarządzania

Zarządzanie jest dziedziną niesamowicie rozległą i posiada różnego rodzaju rozwarstwienia, które stanowią bardzo szeroką grupę rodzajową. Wyróżniamy więc różne formy zarządzania i o każdej z nich warto nieco wiedzieć.

Zarządzanie zasobami ludzkimi określane także jako zarządzanie personelem, lub jako funkcja personalna  jest to termin, który definiuje się jako strategiczną, jednorodną i spójną metodę, ograniczającą się do kierowania tym najcenniejszym z kapitałów każdej organizacji. Tym kapitałem oczywiście są ludzie. Zasoby ludzkie, to inaczej wszyscy zaangażowani ludzie, którzy za pomocą swojego osobistego, jak i zbiorowego wysiłku, przyczyniają się do realizacji wszystkich wyznaczonych przez daną organizację celów i zadań, a tym samym umacniają jej przewagę nad konkurencją. W skrócie chodzi o to, aby w taki sposób zarządzać personelem w danej firmie, aby przynosiło to pożądane skutki.

Zarządzanie aktywami to podstawowa usługa finansowa, więc jej umiejętność powinna być nabyta przez różnego rodzaju księgowych i ekonomistów. Za główne zadanie różnego rodzaju instytucji finansowych zaś szczególnie tych kredytowych, uważa się zarządzanie majątkami klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Dlatego każde nasze konto osobiste, konto firmowe, a także różnego rodzaju lokaty, są przedmiotem zarządzania aktywami. Jego celem jest przede wszystkim osiągnięcie wysokiego wzrostu wartości przy określonym kapitale lub osiągnięcie założonego wzrostu przy możliwie najniższej wartości zainwestowanego kapitału.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.