Jesteś tutaj: szybki-kredyt.biz.pl > Kredyty i oszczędności > Różne rodzaje kredytów

Różne rodzaje kredytów

Kredyty powstały po to, aby móc osiągnąć finansową stabilizację w chwilach, kiedy kompletnie pod tym względem sobie nie radzimy. Jest to paradoksalne, bowiem każdy kredyt trzeba kiedyś spłacić. Jednak jest to na pewno przydatny zastrzyk gotówkowy, który dobrze jest mądrze wykorzystać. Warto również przed decyzją zaciągnięcia kredytu, dowiedzieć się jakie istnieją rodzaje tej finansowej zapomogi.

Najbardziej znane i najczęściej zaciągane są niewątpliwie kredyty gotówkowe. Zawieramy kredytową umowę, po wcześniejszym wykazaniu swojej zdolności kredytowej i dostajemy pieniądze do ręki, albo na konto bankowe. Następnie te pieniądze możemy wydać na cokolwiek, jednak po miesiącu przychodzi pierwszy kwit, przypominający nam o wpłaceniu pierwszej raty kredytu.

Kredyt hipoteczny to współcześnie również dość popularny rodzaj kredytu. Za jego pośrednictwem obracane są nieco większe sumy pieniędzy niż w przypadku kredytu gotówkowego. No i nie dostajemy z reguły pieniędzy do wydania, tylko zamiast tego dostajemy mieszkanie. W ten sposób jest ono zabezpieczeniem kredytu i naszych możliwości jego spłacania. Przykre jest tylko to, że w momencie nie spłacania przez nas kredytu mieszkanie to jest nam zabierane niezależnie od tego ile rat udało nam się spłacić.

Wyróżniamy jeszcze kredyty samochodowe, za które możemy nabyć samochód. Kredyty konsolidacyjne czyli połączone z innymi kredytami. Kredyty na firm ę, których zabezpieczeniem jest nasze przedsiębiorstwo, kredyty chwilówki, czy kredyty z dopłatą, gdzie część kapitału musimy posiadać. Warto więc wcześniej zorientować jakie rodzaje kredytów na co się przydają i wybrać taki, który będzie najlepiej dopasowany do naszej sytuacji.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.