Jesteś tutaj: szybki-kredyt.biz.pl > Finanse i zarządzanie > Samodzielny obrót gotówką

Samodzielny obrót gotówką

Nikt nie chce trzymać pieniędzy w domu, bo to nic nie daje i jednocześnie naraża nas na bycie ofiarą kradzieży. Nie trzymanie pieniędzy pod kluczem w domu jest słusznym wyjściem. Z drugiej jednak strony nie chcemy powierzać swoich oszczędności życia jakiemukolwiek bankowi bo to ryzykowny interes i bank może je stracić i zwyczajnie się tego boimy. W tym też można odnaleźć jakąś logikę. Ponadto banki sporą część zysków zagarniają dla siebie, a my dostajemy marne sześć i pół procenta w skali roku. Co wtedy? Wtedy sami zabieramy się za obracanie naszym zasobem finansowym, albo go pomnożyć jak najbardziej

Istnieje oczywiście kilka różnych sposobów na obrót pieniądzem. Najlepszy opiera się na zasadzie: kupić coś tanio, a sprzedać to drogo. W ten sposób możemy naprawdę wiele zyskać, jednak istnieje pewne ryzyko, a i do takich inwestycji trzeba mieć tzw. łeb oraz intuicję. Nie jest to więc takie proste, jak się wydaje. Ciężko bowiem wyczuć co właśnie ma zdrożeć, a póki co jest odpowiednio tanie byśmy mogli to sobie zakupić.

Inwestycja w złoto to również jedna z opcji. Wielu się na to skusiło oraz wielu już na tym zyskało. Nie ma jednak pewności jak długo taka korzystna passa będzie trwać i czy nie nastąpi nagle jakiś krach. Jednak lokata w złoto to i tak zaledwie dwanaście procent w skali roku. A zysk ten nie jest do samego końca pewny, jest tylko domniemany.

W co warto inwestować w takim razie, aby liczyć na realne zyski? Może giełda, a może gra na walutach? Sposobów jest oczywiście wiele i chyba każdy jest w stanie znaleźć coś, co całkowicie go zadowoli i pomnoży jego oszczędności. Jednak żeby na tym zarobić trzeba spędzać mnóstwo godzin z nosem w prasie i Internecie wyszukując małe okazje do inwestycji. A to praca na pełen etat. Może jednak lepiej oddać pieniądze na lokatę, zaś samemu iść grzecznie i zarobić, już pewne, pieniądze na etacie?

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.