Jesteś tutaj: szybki-kredyt.biz.pl > Podatki i ubezpieczenia > Ubezpieczenia komunikacyjne

Ubezpieczenia komunikacyjne

Każdy obywatel naszego państwa w swoim życiu musi płacić wiele różnego rodzaju składek, podatków i opłat. Jednym z ważniejszych rodzajów składek są składki ubezpieczeniowe. Zaś te najważniejsze z nich dotyczą zabezpieczeń majątkowych. Do segmentu tych ubezpieczeń na pewno należą ubezpieczenia komunikacyjne. Obejmuje ono dwa rodzaje ubezpieczeń, którymi są ubezpieczenie OC i ubezpieczenie AC. Są to ubezpieczenia i opłaty związane z posiadaniem przez nas samochodu. Jest to oczywiście składka, której opłacanie należy do tych obowiązkowych.

Ubezpieczenie OC musi płacić każdy właściciel pojazdu mechanicznego. Celem tego ubezpieczenie jest pewne zabezpieczenie go od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w związku z ruchem danego pojazdu mechanicznego. Dzięki temu ubezpieczeniu mamy zagwarantowane, że poszkodowany w wypadku czy kolizji, otrzyma odszkodowania z tytułu wypadku, który został spowodowany przez sprawcę.

Kolejnym ubezpieczeniem komunikacyjnym jest ubezpieczenie AC. W przeciwieństwie od OC jest ono całkowicie dobrowolne dla posiadacza pojazdu mechanicznego i sami decydujemy czy chcemy opłaty te uiszczać czy nie. Jest to jednak dobra opcja, bowiem dzięki temu ubezpieczeniu, ubezpieczyciel pokrywa wszelkie koszty, które wiążą się z naprawami samochodu po wypadku czy kolizji, oraz wszelkimi szkodami wyrządzonymi przez sprawcę.

Ubezpieczenia komunikacyjne odgrywają bardzo ważną rolę na polskim rynku ubezpieczeń. Od wielu lat stanowią ponad 2/3 ubezpieczeń majątkowych, zarówno pod względem składki, jak i ilości wypłacanych odszkodowań. Stanowią one bodaj najważniejszy segment polskiego spółek ubezpieczeniowych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.