Jesteś tutaj: szybki-kredyt.biz.pl > Biznes i gospodarka > Zarządzanie w biznesie

Zarządzanie w biznesie

Uwielbiamy sobą nawzajem rządzić, bowiem zawsze wydaje nam się, że wiemy lepiej i że coś ma być wykonane w taki sposób, jaki my ustalimy. Zarządzanie innymi to oczywiście bardzo przydatna umiejętność, jednak niewiele ma wspólnego z zarządzaniem w biznesie, w ekonomii czy w gospodarce. Choć zdawać by się mogło, że to dwa te same zarządzania, to jednak nie bez powodu powstają takie, a nie inne kierunki studiów związane z zarządzaniem i nie bez powodu trwają po pięć lat. Bo z tego wynika, że efektywnego zarządzania w biznesie nie jest tak łatwo się nauczyć, jak potocznego zarządzania innymi ludźmi.

Zarządzanie biznesowe opiera się przede wszystkim na motywacji. Jest ona najważniejszym motorem napędowym pracy w przedsiębiorstwie. Jeśli stoimy na wysokim stanowisku w jakiejś firmie, to musimy odpowiednio rozplanować sobie swoje funkcje i zadania. Główną funkcja jaka na nas spoczywa nie jest rozkazywanie innym co maja robić, a przede wszystkim umiejętne motywowanie ich do pracy. Bowiem to od motywacji w dużej mierze zależy skuteczność naszych pracowników. Jeśli chcemy dobrze motywować, to musimy najpierw wypracować sobie autorytet wśród swoich pracowników. W związku z tym, tylko ze znajomością odpowiednich taktyk zarządzania jesteśmy stanie wpływać na swoich pracowników.

Ponadto, jeśli chcemy kimś zarządzać i chcemy, aby coś dla nas wykonał, to musimy wiedzieć w jaki sposób to zrobić i poinstruować swojego pracownika. Inaczej jest oczywiście w przypadku zlecania czegoś fachowcowi. Jednak w relacjach między przełożonymi a pracownikami, to przełożeni muszą być przykładem dla swoich pracowników. Na tym właśnie opiera się umiejętne zarządzanie w biznesie. Nikt, kto chciałby rządzić innymi, a samemu nic nie robić, nie utrzyma się długo na żadnym stanowisku. Nawet tym najniższym.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.